826BAC4-R920WB
Chassis Supermicro CSE-826BAC4-R920WB 2U 920W Redundant Hot-Swap 14xHDD SATA/SAS
Supermicro
826BAC4-R920WB
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Manufacturer: Supermicro
Part number: 826BAC4-R920WB
Warehouse product ID: 5565
Weight (gross): 26.00 kg
Size of the package (LxWxH): 88cm x 68cm x 30cm
UPC/EAN: 672042184071
HS: 8473 30 20 00
ECCN: EAR99
Availability*: PL: NoneNL: 16 pcs. (estimated delivery time from 4 to 10 business days)
Log in to add a review.
1.2U chassis support for SMC Proprietary WIO motherboards max. motherboard size - 12" x 13", 13" x 13.68". Support up to 12"x13" MB with rear 2.5" HDD option installed
2.12 x 3.5" hot-swap drive bay, optional 2 x 2.5" hot-swap drive bay
3.8x SAS3 12Gbps and 4x Hybrid (NVMe/SAS3) 3.5" HDD
5.1U 920W Redundant Platinum Super Quiet power supply W/PMbus
6.WIO Slots (4x Full-height, Half-length + 3x Low-profile)
7.3 x 8cm high-performance PWM fan(s)
8.Optional 5 x 6cm 4pin high performance fan(s)
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-826BAC4-R920WB
Expansion slots # 7
Motherboard formats support Proprietary
Motherboard sizes support 12" x 13", 13.68" x 13"
Power Supply
Redundant power supply Yes
Power supply power 920 W
Hot-Swap Yes
Max. drives # 14
3,5" drives support Yes
2,5" drives support Yes