826BAC12-R1K23LPB
Chassis Supermicro CSE-826BAC12-R1K23LPB 2U 1000W Hot-Swap 12xHDD SATA/SAS
Supermicro
826BAC12-R1K23LPB
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Manufacturer: Supermicro
Part number: 826BAC12-R1K23LPB
Warehouse product ID: 799229
HS: 8473 30 20 00
ECCN: ear99
Availability*: PL: NoneNL: 69 pcs. (estimated delivery time from 4 to 10 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 2U chassis support max. motherboard size - ATX 12" x 10", E-ATX 12" x 13", EE-ATX 13" x 13.68" with rear 2.5" HDD option installed
2. 12 x 3.5" hot-swap drive bay, optional 2 x 2.5" hot-swap drive bay
3. 12x SAS3/SATA3/NVMe4 storage devices
5. 1U 1200W/1000W Titanium Power Supply W/PMbus W76xL336xH40mm
6. 7 low-profile expansion slot(s)
7. 3 x 8cm high-performance PWM fan(s)
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-826BAC12-R1K23LPB
Basic informations
U size 2U
Expansion slots # 7
Motherboard formats support ATX, E-ATX, EE-ATX
Motherboard sizes support 12" x 13", 12" x 10", 13.68" x 13"
Power Supply
Redundant power supply No
Power supply power 1000 W
Power supply type AC
Drives
Hot-Swap Yes
Max. drives # 12
3,5" drives support Yes
2,5" drives support Yes