TO15-Z20-IA01
Server Gigabyte TO15-Z20-IA01 • 1OU SATA/M.2 • 2x10GbE
Manufacturer: Gigabyte
Part number: TO15-Z20-IA01
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. Immersion Cooling Server
2. Supports up to 4 x Dual slot Gen5 GPUs
3. Single AMD EPYC™ 9004 Series Processors
4. 12-Channel DDR5 RDIMM, 12 x DIMMs
5. Dual ROM Architecture
6. 2 x 10Gb/s LAN ports via Broadcom® BCM57416
7. 4 x 15mm E1.S NVMe hot-swap bays
8. 2 x M.2 slots with PCIe Gen5 x4 interface
9. 2 x M.2 slots with SATA interface (optional)
10. 4 x FHFL PCIe Gen5 x16 slots or 8 x FHFL PCIe Gen5 x8 slots for GPUs
11. 2 x LP PCIe Gen5 x16 slots
12. 48V DC Bus Bar power solution
| SKU | TO15-Z20-IA01 | ||||||||
| U size | 1OU | ||||||||
| Motherboard | MZ23-G20 | ||||||||
| Chipset | SoC | ||||||||
| NIC | 2x10GbE | ||||||||
| Expansion slots # | 6 | ||||||||
| Processor | |||||||||
| CPU socket | SP5 | ||||||||
| CPU family | AMD EPYC 9004 Series | ||||||||
| CPU builtin | No | ||||||||
| CPU # | 1 | ||||||||
| System Memory | |||||||||
| Max. memory size support | 128 GB | ||||||||
| Memory sockets # | 12 | ||||||||
| Max. drives # | 4 | ||||||||
| 3,5" drives support | No | ||||||||
| 2,5" drives support | No | ||||||||