GS7A-2000B
Chassis Supermicro CSE-GS7A-2000B Tower 2000W 6xHDD SATA
Manufacturer: Supermicro
Part number: GS7A-2000B
Warehouse product ID: 1150148
HS: 8473 30 20 00
ECCN: ear99
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 4 fixed internal 3.5"/2.5" SATA drive bays, 2 fixed front 2.5" SATA drive bays, 4 M.2
2. 2000W Platinum Level Power Supply
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
| Manufacturer | Supermicro |
|---|---|
| SKU | CSE-GS7A-2000B |
| Basic informations | |
| U size | Tower |
| Expansion slots # | 6 |
| Motherboard formats support | E-ATX |
| Motherboard sizes support | 12" x 13" |
| Power Supply | |
| Redundant power supply | No |
| Power supply power | 2000 W |
| Power supply type | AC |
| Drives | |
| Hot-Swap | No |
| Max. drives # | 6 |
| 3,5" drives support | Yes |
| 2,5" drives support | Yes |