GS7A-2000B
Chassis Supermicro CSE-GS7A-2000B Tower 2000W 6xHDD SATA
Supermicro
GS7A-2000B
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Manufacturer: Supermicro
Part number: GS7A-2000B
Warehouse product ID: 1150148
HS: 8473 30 20 00
ECCN: ear99
Availability*: On order (estimated delivery time from 10 to 21 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 4 fixed internal 3.5"/2.5" SATA drive bays, 2 fixed front 2.5" SATA drive bays, 4 M.2
2. 2000W Platinum Level Power Supply
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-GS7A-2000B
Basic informations
U size Tower
Expansion slots # 6
Motherboard formats support E-ATX
Motherboard sizes support 12" x 13"
Power Supply
Redundant power supply No
Power supply power 2000 W
Power supply type AC
Drives
Hot-Swap No
Max. drives # 6
3,5" drives support Yes
2,5" drives support Yes