TO15-Z40-IA01
Server Gigabyte TO15-Z40-IA01 • 1OU SATA/M.2 • 2x10GbE
Gigabyte
TO15-Z40-IA01
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Ask for price
Manufacturer: Gigabyte
Part number: TO15-Z40-IA01
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. Single-Phase Immersion Ready Server
2. Supports up to 4 x Dual slot Gen5 GPUs
3. Dual AMD EPYC™ 9004 Series Processors
4. 12-Channel DDR5 RDIMM, 24 x DIMMs
5. Dual ROM Architecture
6. 2 x 10Gb/s LAN ports via Broadcom® BCM57416
7. 4 x 15mm E1.S NVMe hot-swap bays
8. 2 x M.2 slots with SATA interface (optional)
9. 4 x FHFL PCIe Gen5 x16 slots or 8 x FHFL PCIe Gen5 x8 slots for GPUs
10. 2 x LP PCIe Gen5 x16 slots
11. 48V DC Bus Bar power solution
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Gigabyte
SKU TO15-Z40-IA01
Basic informations
Server content
Qty Product name
1 Chassis
1 Motherboard
Basic wiring
Family Overclocking Server
U size 1OU
Motherboard MZ43-G20
Chipset SoC
NIC 2x10GbE
Expansion slots # 4
Processor
CPU socket SP5
CPU family AMD EPYC 9004 Series
CPU builtin No
CPU # 2
System Memory
Max. memory size support 256 GB
Memory sockets # 24
Memory correction support ER
Memory size type support DIMM
Memory type support DDR5
Drives
Hot-Swap Yes
Max. drives # 4
3,5" drives support No
2,5" drives support No