513BTQC-350B
Chassis Supermicro CSE-513BTQC-350B 1U 350W Hot-Swap 2xHDD SATA
Manufacturer: Supermicro
Part number: 513BTQC-350B
Warehouse product ID: 540008
Weight (gross): 6.58 kg
Size of the package (LxWxH): 57cm x 50cm x 18cm
UPC/EAN: 672042353477
HS: 8473 30 20 00
ECCN: EAR99
| Manufacturer | Supermicro |
|---|---|
| SKU | CSE-513BTQC-350B |
| Basic informations | |
| U size | 1U |
| Expansion slots # | 1 |
| Motherboard formats support | uATX |
| Motherboard sizes support | 9.6" x 9.6" |
| Power Supply | |
| Redundant power supply | No |
| Power supply power | 350 W |
| Power supply type | AC |
| Drives | |
| Hot-Swap | Yes |
| Max. drives # | 2 |
| 3,5" drives support | No |
| 2,5" drives support | Yes |