TO25-Z10-AA01
Server Gigabyte TO25-Z10-AA01 • 2OU SATA/M.2 • 1x1GbE
Gigabyte
TO25-Z10-AA01
Manufacturer: Gigabyte
Part number: TO25-Z10-AA01
Kluczowe cechy / Key features :
1. Single AMD EPYC™ 9004 Series Processors
2. 12-Channel DDR5 RDIMM, 12 x DIMMs
3. Dual ROM Architecture
4. 4 x E1.S Gen4 NVMe hot-swap bays
5. 1 x M.2 slot with PCIe Gen4 x4 interface (optional)
6. 2 x LP PCIe Gen5 x16 slots
7. 1 x OCP NIC 3.0 PCIe Gen5 x16 slot
8. 48V DC Bus Bar power solution
Manufacturer Gigabyte
SKU TO25-Z10-AA01
Basic wiring
Family Overclocking Server
U size 2OU
Nodes # 2
Motherboard MZ13-HD0
Chipset SoC
NIC 1x1GbE
Expansion slots # 2
Processor
CPU socket SP5
CPU family AMD EPYC 9005
System Memory
Max. memory size support 256 GB
Memory sockets # 12
Hot-Swap Yes
Max. drives # 4
3,5" drives support No
2,5" drives support No