813MFTQC-350CB
Chassis Supermicro CSE-813MFTQC-350CB 1U 350W Hot-Swap 4xHDD SATA/SAS
Supermicro
813MFTQC-350CB
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Manufacturer: Supermicro
Part number: 813MFTQC-350CB
Warehouse product ID: 58194
Weight (gross): 17.70 kg
Size of the package (LxWxH): 76cm x 60cm x 22cm
UPC/EAN: 672042226511
HS: 8473 30 20 00
ECCN: EAR99
Availability*: PL: NoneNL: 6 pcs. (estimated delivery time from 4 to 10 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Add to wishlist
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 1U Chassis for motherboard support size: (12" x 10") (9.6" x 9.6")
2. 4 x 3.5" hot-swap SAS/SATA
3. 1U 4-Port 12Gbps Backplane Support 4x3.5
4. 1U 350W Multi-output power supply Platinum level
5. 1 full height expansion slot(s)
6. 4 x 40x28mm PWM fan(s)
7. Optional 2 x 40x28mm PWM fan(s)
Product description
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-813MFTQC-350CB
Expansion slots # 1
Motherboard formats support ATX
Motherboard sizes support 12" x 10"
Power Supply
Redundant power supply No
Power supply power 350 W
Max. drives # 4
3,5" drives support Yes
2,5" drives support Yes