SYS-E100-12T-C
IoT Gateway Supermicro SYS-E100-12T-C • CSE-E101-03 • X12STN-C-WOHS
Manufacturer: Supermicro
Part number: SYS-E100-12T-C
Warehouse product ID: 1008981
Availability*: PL: NoneNL: 4 pcs. (estimated delivery time from 4 to 10 business days)
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. Intel® Celeron® 6305UE Processor; Single Socket FCBGA-1449
2. System-on-Chip
4. Up to 64GB Unbuffered Non-ECC, SO-DIMM DDR4 3200MHz; 2 DIMM slots
5. Dual 2.5GbE LAN w/ Intel I225-IT
6. 4 COM (RS-232/422/485), 3 USB 3.2, 1 USB-C 3.2, 4 USB 2.0, 1 DIO via DB9
7. 1 HDMI 2.0b (4K60Hz), 1 HDMI 1.4b
8. -30°C to 50°C Operating Temperature
9. Lockable 12V DC 84W power adapter
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU | SYS-E100-12T-C | ||||||||
| Basic informations | |||||||||
| Server content |
| Dimensions (HxWxD) | 7,68(195mm), 5.94 (150mm | ||||||||
| Power Supply | 84W DC | ||||||||
| Memory support limit | 64GB DDR4 | ||||||||
| Slots for disks | 1 M.2 2280 B-Key | ||||||||
| Motherboard | |||||||||
| Product name | X12STN-C-WOHS | ||||||||
| More info at manufacturer site | Click here to view Broken link? Report us. | ||||||||
| Chipset | SoC | ||||||||
| Format | 3.5" SBC | ||||||||
| Size | 5.7" x 4" | ||||||||
| Expansion slots # | 0 | ||||||||
| Processor | |||||||||
| CPU socket | FCBGA1449 | ||||||||
| CPU family | Intel Celeron Processor 6305UE | ||||||||
| CPU builtin | No | ||||||||
| Max. CPU # | 1 | ||||||||
| SNK shape | Standard | ||||||||
| System Memory | |||||||||
| Max. memory size support | 64 GB | ||||||||
| Memory sockets # | 2 | ||||||||
| Memory correction support | NON-ECC | ||||||||
| Memory size type support | SODIMM | ||||||||
| Memory type support | DDR4 | ||||||||
| On-Board Devices | |||||||||
| SATA support | Yes | ||||||||
| SATA sockets # | 1 | ||||||||
| SAS support | No | ||||||||
| NIC # | 2 | ||||||||
| NIC chipset/type |
| Hardaware RAID | No | ||||||||
| IPMI | No | ||||||||
| VGA | No | ||||||||
| Other | |||||||||
| Supported RSC | N/D | ||||||||
| Application | High-efficiency, Cost-effective | ||||||||
| Power consumption | 15 W | ||||||||