847BE1C12-R1K68LPB4
Chassis Supermicro CSE-847BE1C12-R1K68LPB4 4U 1600W Hot-Swap 36xHDD SATA/SAS
Manufacturer: Supermicro
Part number: 847BE1C12-R1K68LPB4
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 36x (24 front + 12 rear) 3.5" hot-swap SAS/SATA drive bays supporting SAS3/2 or SATA3 HDDs with 12Gbps throughput
2. Optional rear 2.5" removable HDD
3. Redundant 1600W Titanium Level (1+1) power supplies with PMBus
5. E1C12: Single SAS3 (12Gbps) expander plus 12 x NVMe backplane(Front:8/ Rear:4)
6. Mini SAS HD (SFF 8643) connectivity on backplane
7. Palletized packaging for easy shipping and handling
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
| Manufacturer | Supermicro |
|---|---|
| SKU | CSE-847BE1C12-R1K68LPB4 |
| Basic informations | |
| U size | 4U |
| Expansion slots # | 7 |
| Motherboard formats support | Proprietary |
| Motherboard sizes support | 9.6" x 9.6", 12" x 10", 13.68" x 13" |
| Power Supply | |
| Redundant power supply | No |
| Power supply power | 1600 W |
| Power supply type | AC |
| Drives | |
| Hot-Swap | Yes |
| Max. drives # | 36 |
| 3,5" drives support | Yes |
| 2,5" drives support | No |