813MF2TQC-350RCB
Chassis Supermicro CSE-813MF2TQC-350RCB 1U 350W Hot-Swap 4xHDD SATA/SAS
Supermicro
813MF2TQC-350RCB
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Manufacturer: Supermicro
Part number: 813MF2TQC-350RCB
Warehouse product ID: 1112531
Availability*: PL: NoneNL: 7 pcs. (estimated delivery time from 4 to 10 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 1U chassis, support motherboard sizes: Proprietary Micro ATX 9.6" x 9.6"
2. 4 x 3.5" hot-swap SAS3/SATA drive bay, SAS or enterprise SATA HDD only recommended
3. 1U 4-Port Hybrid Backplane Support 4x3.5"SAS3/SATA3/NVMe Storage Devices, HF,RoHS (NOTE: 2.5" NVMe SSD require conversion tray)
4. 1U 350W Multi-output power supply Platinum level
5. 1 full height expansion slot(s) , 1 low-profile expansion slot(s)
6. 4 x 40x28mm PWM fan(s) Optional 2 x fans for AOC cooling
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-813MF2TQC-350RCB
Basic informations
U size 1U
Expansion slots # 2
Motherboard formats support mATX
Motherboard sizes support 9.6" x 9.6"
Power Supply
Redundant power supply No
Power supply power 350 W
Power supply type AC
Drives
Hot-Swap Yes
Max. drives # 4
3,5" drives support Yes
2,5" drives support No