LA25TQC-R609LP
Chassis Supermicro CSE-LA25TQC-R609LP(OEM) 2U 650W Redundant Hot-Swap 8xHDD SATA/SAS
Supermicro
LA25TQC-R609LP
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Manufacturer: Supermicro
Part number: LA25TQC-R609LP
Warehouse product ID: 783274
Availability*: PL: NoneNL: 278 pcs. (estimated delivery time from 4 to 10 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 2U chassis support max. motherboard size - ATX 12" x 10", E-ATX 12" x 13", EE-ATX 13" x 13.68".
Support up to ATX 12"x13" MB with rear 2.5" HDD option installed
2. 8x 3.5"(tool-less) or 2.5"(screw) hot-swap SAS3/SATA drive bay, Optional 2x 3.5" fixed drive bay, Optional rear 2x 2.5" hot-swap drive bay kit
3. 2U 8-Slot 12G Backplane for 8x 3.5" SAS3/SATA HDD/SSD
4. 600W / 650W 1U Redundant Power Supply
5. 7 low-profile expansion slot(s)
6. 3x 80mm heavy duty fan(s) with PWM fan(s) speed control
7. Support Service Tag for system information.
8. OEM Only, MOQ Applies
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-LA25TQC-R609LP(OEM)
Basic informations
U size 2U
Expansion slots # 7
Motherboard formats support ATX, E-ATX, EE-ATX
Motherboard sizes support 12" x 13", 12" x 10", 13.68" x 13"
Power Supply
Redundant power supply Yes
Power supply power 650 W
Power supply type AC
Drives
Hot-Swap Yes
Max. drives # 8
3,5" drives support Yes
2,5" drives support Yes