721TQ-350B
Chassis Supermicro CSE-721TQ-350B BOX PC 350W Hot-Swap 4xHDD SATA/SAS
Manufacturer: Supermicro
Part number: 721TQ-350B
Warehouse product ID: 860339
HS: 8473 30 20 00
ECCN: EAR99
Availability*: PL: NoneNL: 87 pcs. (estimated delivery time from 4 to 10 business days)
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. Compact Mini-Tower: D 11"x W 8.27"x H 9.45"
2. Support wide range of Mini-ITX (6.75"x 6.75") motherboards
3. 4 3.5" Hot-Swap SATA3/SAS2 drive bays, 2 internal 2.5" SATA drive bays, and 1 slim DVD-ROM drive bay
4. 2 USB2.0 ports(front), chassis intrusion switch, Kensington Lock supported
5. 1 low-profile expansion slot for add-on cards
6. 350W 80 PLUS Gold-certified High-efficiency power supply
|---|---|
| SKU | CSE-721TQ-350B |
| Basic informations | |
| U size | BOX PC |
| Expansion slots # | 1 |
| Motherboard formats support | Proprietary |
| Motherboard sizes support | 6.75" x 6.75" |
| Power Supply | |
| Redundant power supply | No |
| Power supply power | 350 W |
| Hot-Swap | Yes |
| Max. drives # | 4 |
| 3,5" drives support | Yes |
| 2,5" drives support | Yes |