CSE-LA26AC12-R1K03LP1
Chassis Supermicro CSE-LA26AC12-R1K03LP1 2U 1000W Redundant Hot-Swap 12xHDD SATA/SAS
Supermicro
CSE-LA26AC12-R1K03LP1
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Manufacturer: Supermicro
Part number: CSE-LA26AC12-R1K03LP1
Warehouse product ID: 1611835
Availability*: PL: NoneNL: 348 pcs. (estimated delivery time from 4 to 10 business days)
Kluczowe cechy / Key features :
1. 2U chassis support max. motherboard size - ATX 12" x 10", E-ATX 12" x 13", EE-ATX 13" x 13.68". Support up to ATX 12"x13" MB with rear 2.5" HDD option installed
2. 12x 3.5" (tool-less) or 2.5" (screw) hot-swap SAS3/SATA drive bay with SES3 Optional rear 2x 2.5" hot-swap drive bay kit
3. 12-port LFF Backplane Supports 12 x SAS3/SATA3/NVMe4 Storage Device
4. 1000W 1U Redundant Power Supply
5. 7x low-profile expansion slot(s)
6. 3x 8cm high-performance PWM fan(s)
7. Support service tag for system information
8. Comes with standard 2U package with 2-layer carton and SMC logo
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-LA26AC12-R1K03LP1
Basic informations
U size 2U
Expansion slots # 7
Motherboard formats support ATX, E-ATX, EE-ATX
Motherboard sizes support 12" x 13", 12" x 10", 13.68" x 13"
Power Supply
Redundant power supply Yes
Power supply power 1000 W
Power supply type AC
Drives
Hot-Swap Yes
Max. drives # 12
3,5" drives support Yes
2,5" drives support Yes