512F-350B1
Chassis Supermicro CSE-512F-350B1 1U 350W 2xHDD SATA/SAS
Manufacturer: Supermicro
Part number: 512F-350B1
Warehouse product ID: 23027
Weight (gross): 6.40 kg
Size of the package (LxWxH): 56cm x 51cm x 16cm
UPC/EAN: 672042204465
HS: 8473 30 20 00
ECCN: EAR99
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 14.5" Mini 1U chassis, supports maximum motherboard sizes: ATX 12" x 10"
2. 1x Full-height & half-length expansion slot
3. 2x 3.5" Fixed Internal Drive Bay
4. 1x Slim DVD ROM (optional)
5. Power Switch, Reset, and LED Indicators
6. 2x Counter-rotating Fans
7. 350W Gold Level High-efficiency Power Supply
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
| Manufacturer | Supermicro |
|---|---|
| SKU | CSE-512F-350B1 |
| Basic informations | |
| U size | 1U |
| Expansion slots # | 1 |
| Motherboard formats support | ATX |
| Motherboard sizes support | 12" x 10" |
| Power Supply | |
| Redundant power supply | No |
| Power supply power | 350 W |
| Power supply type | AC |
| Drives | |
| Hot-Swap | No |
| Max. drives # | 2 |
| 3,5" drives support | Yes |
| 2,5" drives support | No |