1019D-4C-RAN13TP+
Server Supermicro SYS-1019D-4C-RAN13TP+ SuperServer • CSE-515M-R804 • X11SDW-4C-TP13F+-O • 1U IPMI
Manufacturer: Supermicro
Part number: 1019D-4C-RAN13TP+
Warehouse product ID: 791755
HS: 8471 49 00 00
ECCN: 5A992C
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. Intel® Xeon® D-2123IT Processor, 4-Core, 8 Threads, 2.2 GHz, 60W
2. Up to 512GB ECC LRDIMM, up to 256GB reg. ECC RDIMM, DDR4-2400Mz; in 4 DIMM slots
3. 2 PCI-E 3.0 x16 (FHFL) slots
4. 2 Internal 2.5" SSD bays
5. M.2: 1 M-Key, 2280/22110; 1 E-Key, 2230; 1 B-Key, 2242/3042
6. 9 GbE (1 port for management), 4x 10G SFP+, and 1 Dedicated IPMI LAN
7. 2 USB 3.0, 1 VGA, 1 COM via RJ45
8. 800W Redundant Power Supplies Platinum Level (94%+)
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU | SYS-1019D-4C-RAN13TP+ | ||||||||||
| Basic informations | |||||||||||
| Server content |
| Power type | AC | ||||||||||
| NVMe support | No | ||||||||||
| NGSFF support | No | ||||||||||
| Family | SuperServer | ||||||||||
| Chassis | |||||||||||
| Product name | CSE-515M-R804 | ||||||||||
| More info at manufacturer site | Click here to view Broken link? Report us. | ||||||||||
| U size | 1U | ||||||||||
| Expansion slots # | 2 | ||||||||||
| Motherboard formats support | Proprietary WIO | ||||||||||
| Motherboard sizes support | 12" x 13" | ||||||||||
| Power Supply | |||||||||||
| Redundant power supply | Yes | ||||||||||
| Power supply power | 800 W | ||||||||||
| Power supply type | AC | ||||||||||
| Drives | |||||||||||
| Hot-Swap | No | ||||||||||
| Max. drives # | 2 | ||||||||||
| 3,5" drives support | No | ||||||||||
| 2,5" drives support | Yes | ||||||||||