Z13PE-D16/ASMB11
Motherboard ASUS Z13PE-D16/ASMB11 C741 LGA4677 Intel Xeon D-1567 FCBGA1667 SATA M.2 DDR5
ASUS
Z13PE-D16/ASMB11
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Manufacturer: ASUS
Part number: Z13PE-D16/ASMB11
Warehouse product ID: 1464885
HS: 8473 30 20 00
Availability*: On order (estimated delivery time from 10 to 21 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. E-ATX board ready for dual 5th Gen Intel Xeon Scalable processors, with LGA 4677 socket, and supporting up to 350 W TDP
2. A single CPU supports a maximum of three PCIe cards
3. 16 x DDR5 4800 RDIMM for up to 4 TB RAM
4. Integrated dual M.2 provides PCIe 5.0 x4 bandwidth for faster OS booting
5. Dual Intel 10 Gbps Ethernet with teaming support
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer ASUS
SKU Z13PE-D16/ASMB11
Basic informations
Chipset C741
Format E-ATX
Size 12" x 13"