X11SDW-12C-TP13F-O
Supermicro
Product unavailable (EOL) or limited sale (shortage). Please contact.
Product may only be available via system integration - please inquire.
You can check our refurbished list on our blog https://www.serverparts.cz/en/blog?q=refurbished
X11SDW-12C-TP13F-O
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Availability: EOL
Manufacturer: Supermicro
Part number: X11SDW-12C-TP13F-O
Warehouse product ID: 553351
Size of the package (LxWxH): 47cm x 38cm x 9cm
Availability*: PL: NoneNL: 1 pcs. (estimated delivery time from 4 to 10 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Kluczowe cechy / Key features :
1. Intel® Xeon® Processor D-2163IT., Single Socket FCBGA2518 supported, CPU TDP support 75W
2. System on Chip
1 M.2 B-Key SATA/PCI-E 3.0 x2/USB 3.0, 2242
5. 1 VGA port, Header Only
6. SoC controller for 4 SATA3 (6 Gbps) ports; RAID 0,1,5,10
Single LAN with Realtek RTL8201N PHY (dedicated IPMI)
8. Supports 12V DC power input
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Supermicro
SKU MBD-X11SDW-12C-TP13F-O
Basic informations
Chipset SoC
Format Proprietary
Size 8" x 10"