733TQ-668B
Chassis Supermicro CSE-733TQ-668B Mid-Tower 668W Hot-Swap 4xHDD SATA/SAS
Manufacturer: Supermicro
Part number: 733TQ-668B
Warehouse product ID: 305225
Weight (gross): 17.70 kg
Size of the package (LxWxH): 68cm x 62cm x 30cm
UPC/EAN: 672042295951
HS: 8473 30 20 00
ECCN: EAR99
Availability*: PL: NoneNL: 220 pcs. (estimated delivery time from 4 to 10 business days)
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 4x 3.5" SAS/SATA Backplane for Hot-Swappable Drives (Support SGPIO)
2. Front HDD Door Lock
3. Front I/O Ports: 2x USB 2.0
4. 1x 12cm Rear (4000 rpm) PWM Fan & 1x 9cm Front (4200 rpm) PWM Fan
5. Mid-Tower Chassis Supports max. Motherboard, Sizes E-ATX 12" x 13"/ATX/Micro ATX
6. 668W Platinum Level Certified High-Efficiency Power Supply
7. 2x 5.25" External HDD Drive Bays & 4x 3.5" HDD Drive Bays
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
| Manufacturer | Supermicro |
|---|---|
| SKU | CSE-733TQ-668B |
| Basic informations | |
| U size | Mid-Tower |
| Expansion slots # | 7 |
| Motherboard formats support | ATX, E-ATX |
| Motherboard sizes support | 12" x 13" |
| Power Supply | |
| Redundant power supply | No |
| Power supply power | 668 W |
| Power supply type | AC |
| Drives | |
| Hot-Swap | Yes |
| Max. drives # | 4 |
| 3,5" drives support | Yes |
| 2,5" drives support | No |