R163-S35-AAH1
Server Gigabyte R163-S35-AAH1 • 1U SATA • 1x1GbE
Gigabyte
R163-S35-AAH1
Manufacturer: Gigabyte
Part number: R163-S35-AAH1
Kluczowe cechy / Key features :
1. Single 5th/4th Gen Intel® Xeon® Scalable Processors
2. Single Intel® Xeon® CPU Max Series
3. 8-Channel DDR5 RDIMM, 16 x DIMMs
4. Dual ROM Architecture
5. 1 x 1Gb/s LAN port via Intel® I210-AT
6. 12 x 2.5" Gen5 NVMe/SATA/SAS-4 hot-swappable bays
7. 1 x M.2 slot with PCIe Gen3 x4 interface
8. 1 x FHHL PCIe Gen5 x16 slot
9. 1 x OCP 3.0 Gen5 x16 slot
10. 1+1 1300W 80 PLUS Titanium redundant power supplies
Manufacturer Gigabyte
SKU R163-S35-AAH1
U size 1U
Motherboard MS33-DC0
Chipset SoC
NIC 1x1GbE
Expansion slots # 2
Processor
CPU socket LGA4677
CPU family 4th Gen Intel Xeon Scalable LGA4677
System Memory
Max. memory size support 256 GB
Memory sockets # 16
Max. drives # 12
3,5" drives support No
2,5" drives support Yes