825TQ-600WB
Chassis Supermicro CSE-825TQ-600WB 2U 600W Hot-Swap 8xHDD SATA/SAS
Manufacturer: Supermicro
Part number: 825TQ-600WB
Warehouse product ID: 4947
Weight (gross): 23.59 kg
Size of the package (LxWxH): 88cm x 68cm x 30cm
UPC/EAN: 672042164783
Log in to add a review.
1.2U chassis supports for maximum motherboard sizes - SMC Proprietary WIO , 13.68" x 13" motherboards
2.8 x 3.5" hot-swap SAS/SATA drive bay w/ full SES-II support on SAS motherboards, 2 x 3.5" fixed drive bay
3.8-port 2U TQ (W/ AMI 9072) backplane, support up to 8x 3.5-inch SAS/SATA HDD
4.1U 600W platinum efficiency multiple output power supply w/pmbus
5.4 full-height & full-length expansion slot(s) , 3 low-profile expansion slot(s)
|---|---|
| SKU | CSE-825TQ-600WB |
| Expansion slots # | 7 |
| Motherboard formats support | Proprietary |
| Motherboard sizes support | 13.68" x 13" |
| Power Supply | |
| Redundant power supply | No |
| Power supply power | 600 W |
| Hot-Swap | Yes |
| Max. drives # | 8 |
| 3,5" drives support | Yes |
| 2,5" drives support | No |