113TQ-600WB
Chassis Supermicro CSE-113TQ-600WB 1U 600W Hot-Swap 8xHDD SATA/SAS
Manufacturer: Supermicro
Part number: 113TQ-600WB
Warehouse product ID: 1604
Weight (gross): 16.00 kg
Size of the package (LxWxH): 86cm x 60cm x 22cm
UPC/EAN: 672042094752
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 1U rackmount chassis, support for motherboard size: 12" x 13" E-ATX and 13.68" x 13"
2. 8 x 2.5" hot-swap SAS/SATA drive bay
3. SAS or enterprise SATA HDD only recommended
4. 8-port 1U TQ (W/ AMI 9072) backplane, support up to 8x 2.5-inch SAS/SATA HDD/SSD
5. 1U 600W platinum efficiency multiple output power supply w/PMBus
7. 4 x 40x56mm counter-rotation PWM fan(s)
8. Optional 2 x fan for PCI card cooling
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
| Manufacturer | Supermicro |
|---|---|
| SKU | CSE-113TQ-600WB |
| Basic informations | |
| U size | 1U |
| Expansion slots # | 3 |
| Motherboard formats support | E-ATX |
| Motherboard sizes support | 13.68" x 13" |
| Power Supply | |
| Redundant power supply | No |
| Power supply power | 600 W |
| Power supply type | AC |
| Drives | |
| Hot-Swap | Yes |
| Max. drives # | 8 |
| 3,5" drives support | No |
| 2,5" drives support | Yes |