503L-200B
Chassis Supermicro CSE-503L-200B 1U 200W 4xHDD SATA/SAS
Manufacturer: Supermicro
Part number: 503L-200B
Warehouse product ID: 1670
Weight (gross): 5.00 kg
Size of the package (LxWxH): 66cm x 47cm x 16cm
UPC/EAN: 672042070909
HS: 8473 30 20 00
ECCN: EAR99
Log in to add a review.
1. Mini 1U Chassis optimized for Intel® Atom Platform
2. 200W Low Noise Power Supply
3. Front I/O Ports
4. 1x 3.5" Internal Drive Bay
5. OR 2x 2.5" Internal Drive Bay (opt.)
6. OR 1x Full-height, Half-length PCI (opt.)
7. OR 1x 2.5" Internal Drive & 1x FH, HL PCI-E
8. Power Switch, Reset Button & 5 LED Indicators
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
| Manufacturer | Supermicro |
|---|---|
| SKU | CSE-503L-200B |
| Basic informations | |
| U size | 1U |
| Expansion slots # | 1 |
| Motherboard formats support | ATX |
| Motherboard sizes support | 9.6" x 9.6" |
| Power Supply | |
| Redundant power supply | No |
| Power supply power | 200 W |
| Power supply type | AC |
| Drives | |
| Hot-Swap | No |
| Max. drives # | 4 |
| 3,5" drives support | Yes |
| 2,5" drives support | Yes |