1019D-4C-RAN13TP+
Server Supermicro SYS-1019D-4C-RAN13TP+ SuperServer • CSE-515M-R804 • X11SDW-4C-TP13F+-O • 1U IPMI
Manufacturer: Supermicro
Part number: 1019D-4C-RAN13TP+
Warehouse product ID: 791755
HS: 8471 49 00 00
ECCN: 5A992C
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. Intel® Xeon® D-2123IT Processor, 4-Core, 8 Threads, 2.2 GHz, 60W
2. Up to 512GB ECC LRDIMM, up to 256GB reg. ECC RDIMM, DDR4-2400Mz; in 4 DIMM slots
3. 2 PCI-E 3.0 x16 (FHFL) slots
4. 2 Internal 2.5" SSD bays
7. 2 USB 3.0, 1 VGA, 1 COM via RJ45
8. 800W Redundant Power Supplies Platinum Level (94%+)
| SKU | SYS-1019D-4C-RAN13TP+ | ||||||||||
| Motherboard sizes support | 12" x 13" | ||||||||||
| Power Supply | |||||||||||
| Redundant power supply | Yes | ||||||||||
| Power supply power | 800 W | ||||||||||
| Max. drives # | 2 | ||||||||||
| 3,5" drives support | No | ||||||||||
| 2,5" drives support | Yes | ||||||||||