TO25-S12-AA01
Server Gigabyte TO25-S12-AA01 • 2OU SATA/M.2 • 1x1GbE
Gigabyte
TO25-S12-AA01
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Ask for price
Manufacturer: Gigabyte
Part number: TO25-S12-AA01
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. Supports 1 x Dual slot Gen5 GPU
2. Single 5th/4th Gen Intel® Xeon® Scalable Processors
3. 8-Channel DDR5 RDIMM, 8 x DIMMs
4. Dual ROM Architecture
5. 2 x E1.S Gen4 NVMe hot-swap bays
6. 1 x M.2 slot with SATA interface
7. 1 x FHFL PCIe Gen5 x16 slot for GPUs
8. 1 x FHFL PCIe Gen5 x16 slot
9. 2 x FHHL PCIe Gen5 x16 slots
10. 1 x LP PCIe Gen5 x8 slot
11. 48V DC Bus Bar power solution
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Gigabyte
SKU TO25-S12-AA01
Basic informations
Server content
Qty Product name
1 Chassis
1 Motherboard
Basic wiring
Family High Performance Computing System
U size 2OU
Nodes # 2
Motherboard MS13-HD0
Chipset SoC
NIC 1x1GbE
Expansion slots # 5
Processor
CPU socket SP5
CPU family 5th Intel Xeon Scalable
CPU builtin No
CPU # 1
System Memory
Max. memory size support 128 GB
Memory sockets # 8
Memory correction support ER
Memory size type support DIMM
Memory type support DDR5
Drives
Hot-Swap Yes
Max. drives # 2
3,5" drives support No
2,5" drives support No