SYS-E100-12T-H
IoT Gateway Supermicro SYS-E100-12T-H • CSE-E101-03 • X12STN-H-WOHS
Supermicro
SYS-E100-12T-H
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Manufacturer: Supermicro
Part number: SYS-E100-12T-H
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 11th Generation Intel® Core™ i7-1185G7E, Processor; Single Socket FCBGA-1449
2. System-on-Chip
4. Up to 64GB Unbuffered Non-ECC, SO-DIMM DDR4 3200MHz; 2 DIMM slots
5. Dual 2.5GbE LAN w/ Intel I225-IT
6. 4 COM (RS-232/422/485), 3 USB 3.2, 1 USB-C 3.2, 4 USB 2.0, 1 DIO via DB9
7. 1 HDMI 2.0b (4K60Hz), 1 HDMI 1.4b
8. -30°C to 50°C Operating Temperature
9. Lockable 12V DC 84W power adapter
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Supermicro
SKU SYS-E100-12T-H
Basic informations
Server content
Qty Product name
1 Chassis: CSE-E101-03
1 Motherboard: X12STN-H-WOHS #
Basic wiring
Dimensions (HxWxD) 7.68" (195mm), 5.94" (150mm)
Power Supply 84W DC
Memory support limit 64GB DDR4
Slots for disks 2 M.2 2280 B-Key
Motherboard
Product name X12STN-H-WOHS
More info at manufacturer site Click here to view Broken link? Report us.
Basic informations
Chipset SoC
Format 3.5" SBC
Size 5.7" x 4"
Expansion slots # 0
Processor
CPU socket FCBGA1449
CPU family 11th Generation Intel Core
CPU builtin No
Max. CPU # 1
SNK shape Standard
System Memory
Max. memory size support 64 GB
Memory sockets # 2
Memory correction support NON-ECC
Memory size type support SODIMM
Memory type support DDR4
On-Board Devices
SATA support Yes
SATA sockets # 1
SAS support No
NIC # 2
NIC chipset/type
Chipset Type
I225-IT 2.5GbE
I225-IT 2.5GbE
Hardaware RAID No
IPMI No
VGA No
Other
Supported RSC N/D
Application High-efficiency, Cost-effective
Power consumption 28 W