813MT-410CB
Chassis Supermicro CSE-813MT-410CB 1U 410W DC Hot-Swap 4xHDD SATA/SAS
Manufacturer: Supermicro
Part number: 813MT-410CB
Warehouse product ID: 1862
Weight (gross): 14.06 kg
Size of the package (LxWxH): 76cm x 60cm x 22cm
UPC/EAN: 672042665129
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 1U chassis support for max. motherboard size - 12" x 10" ATX
2. 410W DC power supply (24-pin)
3. 4x 3.5" Hot-swap SAS / SATA drive bays, SAS or enterprise SATA HDD only recommended
4. 4x 4cm 12,500 RPM PWM fans
5. 2x Front USB Ports, 1x Serial COM Port
|---|---|
| SKU | CSE-813MT-410CB |
| Expansion slots # | 1 |
| Motherboard formats support | ATX, uATX |
| Motherboard sizes support | 9.6" x 9.6", 12" x 9.6" |
| Power Supply | |
| Redundant power supply | No |
| Power supply power | 410 W |
| Power supply type | DC |
| Max. drives # | 4 |
| 3,5" drives support | Yes |
| 2,5" drives support | Yes |