SYS-1029U-TR25M
Server Supermicro SYS-1029U-TR25M • CSE-119UAC2-R751-T • X11DPU • 1U IPMI
Supermicro
SYS-1029U-TR25M
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Manufacturer: Supermicro
Part number: SYS-1029U-TR25M
Warehouse product ID: 291635
Size of the package (LxWxH): 100cm x 65cm x 22cm
UPC/EAN: 672042279982
Availability*: On order (estimated delivery time from 10 to 21 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
1. Dual socket P (LGA 3647) supports Intel® Xeon® Scalable Processors, Dual UPI up to 10.4GT/s
2. Up to 3TB ECC 3DS LRDIMM or RDIMM, up to DDR4-2666MHz; 24 DIMM slots
3. 2 PCI-E 3.0 x16 slots (FH, 10.5" L), 1 PCI-E 3.0 x8 slot (LP), 1 PCI-E 3.0 x16 slot (internal LP)
4. 2 25GbE SFP28 Ethernet ports
5. 10 Hot-swap 2.5" Drive Bays; 10 SATA3 (2 hybrid ports - 2 NVMe opt.)
6. 8 heavy duty fans w/ optimal fan speed control
7. 750W Redundant Power Supplies Platinum Level (94%+)