813MT-410CB
Chassis Supermicro CSE-813MT-410CB 1U 410W DC Hot-Swap 4xHDD SATA/SAS
Manufacturer: Supermicro
Part number: 813MT-410CB
Warehouse product ID: 1862
Weight (gross): 14.06 kg
Size of the package (LxWxH): 76cm x 60cm x 22cm
UPC/EAN: 672042665129
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 1U chassis support for max. motherboard size - 12" x 10" ATX
2. 410W DC power supply (24-pin)
3. 4x 3.5" Hot-swap SAS / SATA drive bays, SAS or enterprise SATA HDD only recommended
4. 4x 4cm 12,500 RPM PWM fans
5. 2x Front USB Ports, 1x Serial COM Port
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
| Manufacturer | Supermicro |
|---|---|
| SKU | CSE-813MT-410CB |
| Basic informations | |
| U size | 1U |
| Expansion slots # | 1 |
| Motherboard formats support | ATX, uATX |
| Motherboard sizes support | 9.6" x 9.6", 12" x 9.6" |
| Power Supply | |
| Redundant power supply | No |
| Power supply power | 410 W |
| Power supply type | DC |
| Drives | |
| Hot-Swap | Yes |
| Max. drives # | 4 |
| 3,5" drives support | Yes |
| 2,5" drives support | Yes |