SBI-422B-5NE14
Blade Processor Supermicro SBI-422B-5NE14 • SBE-820J2 • MBD-B14DBT NVMe
Supermicro
SBI-422B-5NE14
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Manufacturer: Supermicro
Part number: SBI-422B-5NE14
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 50 servers per 42U rack
2. Dual Socket E2 (LGA-4710), Intel® Xeon® 6700/6500-series processors with P-cores or E-cores
3. Up to 16 DIMMs, 1DPC with DDR5-6400MT/s ECC RDIMM
4. Support up to 9 drives per blade
6. OCP 3.0 network card support, e.g. 400G NDR InfiniBand card
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Supermicro
SKU SBI-422B-5NE14
Basic informations
Server content
Qty Product name
1 Chassis: SBE-820J2 #
1[1] Motherboard: MBD-B14DBT #
Basic wiring
Drive bays Hot-swap - 4 E1.S drives
M.2 - 1 M.2 2280
Optional: 4 M.2 NVMe via mezz card
Chassis
Product name SBE-820J2
Basic informations
Processor Blade Up to 20 half-height 2-socket blade servers
LED Power LED, Fault LED
Ethernet Switch Ethernet Switch – Up to 4x modules
Management Module - Up to 2 CMMs for remote system management with software
- Management Module(s) must be purchased separately
Power Supplies - Up to 8 hot-plug 2200/3000W Titanium power supplies
Cooling Design Up to 8 cooling fans in PWS modules, 3 optional cooling fan modules (PWS-DF005-2F)
Dimensions (HxWxD) 14" x 17.6" x 32"