R163-S35-AAC2
Server Gigabyte R163-S35-AAC2 • 1U SATA • 1x1GbE
Gigabyte
R163-S35-AAC2
Ask for price
Manufacturer: Gigabyte
Part number: R163-S35-AAC2
Availability*: On order (estimated delivery time from 10 to 21 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Add to wishlist
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 1U
2. MS33-DC0
3. Single 4th Gen Intel Xeon Scalable, Up to 60 rdzeni, Max TDP 350W
4. 16 x DIMMs, DDR5, 4800MHz RDIMM, 8 kanałów
5. 1 x 1GbE LAN, 1 x 10/100/1000 Management LAN (IPMI)
6. 2 x PCIe Gen5 x16 slot, 2 x OCP 3.0 Gen5 x16 mezzanine slot
7. 4 x 2.5" / 3.5" SATA/Gen 4 NVMe do 12 x 2.5" SATA/Gen 4 NVMe Hot-Swap
8. ASPEED AST2600
9. Dual 800W / 1300W 80+ Platinum/Titanium Redundant PWS
Product description
Manufacturer Gigabyte
SKU R163-S35-AAC2
Basic informations
Server content
Qty Product name
1 Chassis
1 Motherboard
Basic wiring
Family Rack Server
U size 1U
Motherboard MS33-DC0
Chipset SoC
NIC 1x1GbE
Expansion slots # 2
Processor
CPU socket LGA4677
CPU family 4th Gen Intel Xeon Scalable LGA4677
CPU builtin No
CPU # 1
System Memory
Max. memory size support 256 GB
Memory sockets # 16
Memory correction support ER
Memory size type support DIMM
Memory type support DDR5
Drives
Hot-Swap Yes
Max. drives # 12
3,5" drives support No
2,5" drives support Yes