813MT-410CB
Chassis Supermicro CSE-813MT-410CB 1U 410W DC Hot-Swap 4xHDD SATA/SAS
Supermicro
813MT-410CB
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Manufacturer: Supermicro
Part number: 813MT-410CB
Warehouse product ID: 1862
Weight (gross): 14.06 kg
Size of the package (LxWxH): 76cm x 60cm x 22cm
UPC/EAN: 672042665129
Availability*: On order (estimated delivery time from 10 to 21 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 1U chassis support for max. motherboard size - 12" x 10" ATX
2. 410W DC power supply (24-pin)
3. 4x 3.5" Hot-swap SAS / SATA drive bays, SAS or enterprise SATA HDD only recommended
4. 4x 4cm 12,500 RPM PWM fans
5. 2x Front USB Ports, 1x Serial COM Port
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-813MT-410CB
Expansion slots # 1
Motherboard formats support ATX, uATX
Motherboard sizes support 9.6" x 9.6", 12" x 9.6"
Power Supply
Redundant power supply No
Power supply power 410 W
Power supply type DC
Max. drives # 4
3,5" drives support Yes
2,5" drives support Yes