826BE2C-R920WB
Chassis Supermicro CSE-826BE2C-R920WB 2U 920W Redundant Hot-Swap 14xHDD SATA
Manufacturer: Supermicro
Part number: 826BE2C-R920WB
Warehouse product ID: 4303
Weight (gross): 24.95 kg
Size of the package (LxWxH): 88cm x 68cm x 30cm
UPC/EAN: 672042158027
Log in to add a review.
1. 12x 3.5" Hot-swap SAS3/SATA, Drive Bays
2. Optional 2x 2.5" Hot-swap SATA3, Drive Bays for OS mirroring
3. SAS3 Dual Expander backplane, with SES-2 and cascading support
4. Mini-SAS HD 12Gbps connectivity (4 port in & 4 port out)
5. 3x 80mm Hot-swap Cooling Fans
6. 920W Redundant Power Supplies, Platinum Level (94%+)
7. WIO slots (4 Full-height Full-length, 3 Low-profile PCI expansion)
|---|---|
| SKU | CSE-826BE2C-R920WB |
| Expansion slots # | 7 |
| Motherboard formats support | Proprietary |
| Motherboard sizes support | 12" x 13", 13.68" x 13" |
| Power Supply | |
| Redundant power supply | Yes |
| Power supply power | 920 W |
| Hot-Swap | Yes |
| Max. drives # | 14 |
| 3,5" drives support | Yes |
| 2,5" drives support | Yes |