825TQ-R700UV
Chassis Supermicro CSE-825TQ-R700UV 2U 700W Redundant Hot-Swap 8xHDD SATA/SAS
Manufacturer: Supermicro
Part number: 825TQ-R700UV
Warehouse product ID: 2005
UPC/EAN: 672042014545
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 700 W Redundant Power Supply
2. 8x 3.5" Hot-swap SAS / SATA Drive Bays
3. 2x Internal Fixed HDD Bays (Optional)
4. 1x Slim DVD-ROM Drive
5. Adjustable Air Shroud
6. With Universal I/O (UIO) Card: 3x Full-height, Full-length I/O 3x Low-Profile Expansion Slots
7. Without Universal I/O (UIO) Card: 4x Full-height, Full-length I/O 3x Low-Profile Expansion Slots
8. 1x Serial, 2x USB Front Access I/O
9. Power Switch & 6 LED Indicators
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
| Manufacturer | Supermicro |
|---|---|
| SKU | CSE-825TQ-R700UV |
| Basic informations | |
| U size | 2U |
| Expansion slots # | 7 |
| Motherboard formats support | ATX, E-ATX |
| Motherboard sizes support | 12" x 13", 12" x 10", 13.68" x 13" |
| Power Supply | |
| Redundant power supply | Yes |
| Power supply power | 700 W |
| Power supply type | AC |
| Drives | |
| Hot-Swap | Yes |
| Max. drives # | 8 |
| 3,5" drives support | Yes |
| 2,5" drives support | No |