TO25-Z12-AA01
Server Gigabyte TO25-Z12-AA01 • 2OU SATA/M.2 • 1x1GbE
Gigabyte
TO25-Z12-AA01
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Ask for price
Manufacturer: Gigabyte
Part number: TO25-Z12-AA01
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. Supports 1 x Dual slot Gen5 GPU
2. Single AMD EPYC™ 9004 Series Processors
3. 12-Channel DDR5 RDIMM, 12 x DIMMs
4. Dual ROM Architecture
5. 4 x E1.S Gen4 NVMe hot-swap bays
6. 1 x M.2 slot with PCIe Gen4 x4 interface (optional)
7. 1 x FHFL PCIe Gen5 x16 slot for GPUs
8. 1 x FHFL PCIe Gen5 x16 slot
9. 1 x LP PCIe Gen5 x16 slot
10. 1 x OCP NIC 3.0 PCIe Gen5 x16 slot
11. 48V DC Bus Bar power solution
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Gigabyte
SKU TO25-Z12-AA01
Basic informations
Server content
Qty Product name
1 Chassis
1 Motherboard
Basic wiring
Family Overclocking Server
U size 2OU
Nodes # 2
Motherboard MZ13-HD0
Chipset SoC
NIC 1x1GbE
Expansion slots # 3
Processor
CPU socket SP5
CPU family AMD EPYC 9005
CPU builtin No
CPU # 1
System Memory
Max. memory size support 256 GB
Memory sockets # 12
Memory correction support ER
Memory size type support DIMM
Memory type support DDR5
Drives
Hot-Swap Yes
Max. drives # 4
3,5" drives support No
2,5" drives support No