HDS-KCD8XPUG15T3
SSD Disk Kioxia HDS-TUN-KCD8XPUG15T3 SSD 2,5" 1.53TB NVMe
Manufacturer: Kioxia
Part number: HDS-KCD8XPUG15T3
Warehouse product ID: 1412553
HS: 8523 51 90 00
ECCN: 5A992C
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
- Kioxia CD8-P 15.3TB NVMe PCIe 5x4 2.5" 15mm SIE 1DWPD 5Y
- Sequential Read: 12,000 MB/s
- Sequential Write: 5,500 MB/s
- Random Read: 2,000K IOPS
- Random Write: 200K IOPS
Product description
| Manufacturer | Kioxia |
|---|---|
| SKU | HDS-TUN-KCD8XPUG15T3 |
| Manufacturer part number | KCD8XPUG15T3 |
| Basic informations | |
| Type | SSD |
| Capacity | 1.53TB |
| Format | 2.5" |
| Interface | NVMe |
| Transfer rate | 6 Gbps |
| RPM | N/A |
| Cache | N/A |
| TDP (Read/Write) | 4.00 W |