733TQ-668B
Chassis Supermicro CSE-733TQ-668B Mid-Tower 668W Hot-Swap 4xHDD SATA/SAS
Supermicro
733TQ-668B
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Manufacturer: Supermicro
Part number: 733TQ-668B
Warehouse product ID: 305225
Weight (gross): 17.70 kg
Size of the package (LxWxH): 68cm x 62cm x 30cm
UPC/EAN: 672042295951
HS: 8473 30 20 00
ECCN: EAR99
Availability*: PL: NoneNL: 224 pcs. (estimated delivery time from 4 to 10 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 4x 3.5" SAS/SATA Backplane for Hot-Swappable Drives (Support SGPIO)
2. Front HDD Door Lock
3. Front I/O Ports: 2x USB 2.0
4. 1x 12cm Rear (4000 rpm) PWM Fan & 1x 9cm Front (4200 rpm) PWM Fan
5. Mid-Tower Chassis Supports max. Motherboard, Sizes – E-ATX 12" x 13"/ATX/Micro ATX
6. 668W Platinum Level Certified High-Efficiency Power Supply
7. 2x 5.25" External HDD Drive Bays & 4x 3.5" HDD Drive Bays
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-733TQ-668B
Basic informations
U size Mid-Tower
Expansion slots # 7
Motherboard formats support ATX, E-ATX
Motherboard sizes support 12" x 13"
Power Supply
Redundant power supply No
Power supply power 668 W
Power supply type AC
Drives
Hot-Swap Yes
Max. drives # 4
3,5" drives support Yes
2,5" drives support No