TO25-Z12-AA01
Server Gigabyte TO25-Z12-AA01 • 2OU SATA/M.2 • 1x1GbE
Gigabyte
TO25-Z12-AA01
Manufacturer: Gigabyte
Part number: TO25-Z12-AA01
Kluczowe cechy / Key features :
1. Supports 1 x Dual slot Gen5 GPU
2. Single AMD EPYC™ 9004 Series Processors
3. 12-Channel DDR5 RDIMM, 12 x DIMMs
4. Dual ROM Architecture
5. 4 x E1.S Gen4 NVMe hot-swap bays
6. 1 x M.2 slot with PCIe Gen4 x4 interface (optional)
7. 1 x FHFL PCIe Gen5 x16 slot for GPUs
8. 1 x FHFL PCIe Gen5 x16 slot
9. 1 x LP PCIe Gen5 x16 slot
10. 1 x OCP NIC 3.0 PCIe Gen5 x16 slot
11. 48V DC Bus Bar power solution
Manufacturer Gigabyte
SKU TO25-Z12-AA01
Basic wiring
Family Overclocking Server
U size 2OU
Nodes # 2
Motherboard MZ13-HD0
Chipset SoC
NIC 1x1GbE
Expansion slots # 3
Processor
CPU socket SP5
CPU family AMD EPYC 9005
System Memory
Max. memory size support 256 GB
Memory sockets # 12
Hot-Swap Yes
Max. drives # 4
3,5" drives support No
2,5" drives support No