R163-S35-AAH1
Server Gigabyte R163-S35-AAH1 • 1U SATA • 1x1GbE
Manufacturer: Gigabyte
Part number: R163-S35-AAH1
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. Single 5th/4th Gen Intel® Xeon® Scalable Processors
2. Single Intel® Xeon® CPU Max Series
3. 8-Channel DDR5 RDIMM, 16 x DIMMs
4. Dual ROM Architecture
5. 1 x 1Gb/s LAN port via Intel® I210-AT
6. 12 x 2.5" Gen5 NVMe/SATA/SAS-4 hot-swappable bays
7. 1 x M.2 slot with PCIe Gen3 x4 interface
8. 1 x FHHL PCIe Gen5 x16 slot
9. 1 x OCP 3.0 Gen5 x16 slot
10. 1+1 1300W 80 PLUS Titanium redundant power supplies
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU | R163-S35-AAH1 | ||||||||
| Motherboard | MS33-DC0 | ||||||||
| Chipset | SoC | ||||||||
| NIC | 1x1GbE | ||||||||
| Expansion slots # | 2 | ||||||||
| Max. drives # | 12 | ||||||||
| 3,5" drives support | No | ||||||||
| 2,5" drives support | Yes | ||||||||