732I-R600B
Chassis Supermicro CSE-732I-R600B 4U/Tower 600W Redundant 4xHDD SATA
Supermicro
732I-R600B
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Manufacturer: Supermicro
Part number: 732I-R600B
Warehouse product ID: 1023508
Availability*: PL: NoneNL: 41 pcs. (estimated delivery time from 4 to 10 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 90° Rotatable HDD Cage
2. Kensington Lock Security
3. Front I/O Ports: 2x USB 2.0
4. 1x Optional Front 12cm (1850 RPM) PWM Fan
5. Mid-Tower Chassis Supports Micro-ATX Motherboard, Sizes – E-ATX/ATX/Micro ATX
6. 600W Redundant Power supply
7. 1x Rear 12cm (1850 RPM) PWM Fan
8. 2x 5.25" External HDD Drive Bays & 4x 3.5" Internal HDD Drive Bays
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-732I-R600B
Basic informations
U size 4U/Tower
Expansion slots # 7
Motherboard formats support ATX, E-ATX, mATX
Motherboard sizes support 9.6" x 9.6", 12" x 13", 12" x 10"
Power Supply
Redundant power supply Yes
Power supply power 600 W
Power supply type AC
Drives
Hot-Swap No
Max. drives # 4
3,5" drives support Yes
2,5" drives support Yes