LA26AC12-R920LP1
Chassis Supermicro CSE-LA26AC12-R920LP1 2U 920W Redundant Hot-Swap 12xHDD SATA/SAS
Supermicro
LA26AC12-R920LP1
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Manufacturer: Supermicro
Part number: LA26AC12-R920LP1
Warehouse product ID: 1008988
HS: 8473 30 20 00
ECCN: EAR99
Availability*: PL: NoneNL: 171 pcs. (estimated delivery time from 4 to 10 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 2U chassis support max. motherboard size - ATX 12" x 10", E-ATX 12" x 13", EE-ATX 13" x 13.68".
Support up to ATX 12"x13" MB with rear 2.5" HDD option installed
2. 12x 3.5" (tool-less) or 2.5" (screw) hot-swap SAS3/SATA drive bay with SES3,Optional rear 2x 2.5" hot-swap drive bay kit
3. 12-port LFF Backplane Supports 12 x SAS3/SATA3/NVMe4 Storage Device
4. 920W 1U Redundant Power Supply
5. 7x low-profile expansion slot(s)
6. 3x 8cm high-performance PWM fan(s)
7. Support service tag for system information
8. Comes with standard 2U package with 2-layer carton and SMC logo
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-LA26AC12-R920LP1
Basic informations
U size 2U
Expansion slots # 7
Motherboard formats support ATX, E-ATX, EE-ATX
Motherboard sizes support 12" x 13", 12" x 10", 13.68" x 13"
Power Supply
Redundant power supply Yes
Power supply power 920 W
Power supply type AC
Drives
Hot-Swap Yes
Max. drives # 12
3,5" drives support Yes
2,5" drives support Yes