LA15TQC-R860AW
Chassis Supermicro CSE-LA15TQC-R860AW 1U 860W Redundant Hot-Swap 4xHDD SATA/SAS
Supermicro
LA15TQC-R860AW
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Manufacturer: Supermicro
Part number: LA15TQC-R860AW
Warehouse product ID: 814189
Availability*: PL: NoneNL: 30 pcs. (estimated delivery time from 4 to 10 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 1U Optimized for CloudDC motherboard with S-AIOM support, support MB size up to 12.3" x 13.4"
2. 4 x 3.5"(tool-less) or 2.5"(screw) hot-swap SAS3/SATA drive bay
3. SAS or enterprise SATA HDD only recommended
4. 1U SAS/SATA Backplane with SES2 support
5. 1U 860W Redundant power supply Platinum level, 24Pin output
6. 2x full-height & full-length expansion slot(s) 2x S-AIOM expansion slot(s)
7. 4 x 40x56mm counter-rotation PWM fan(s) by default, 2x as optional
8. Support Service Tag for system information
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-LA15TQC-R860AW
Basic informations
U size 1U
Expansion slots # 2
Motherboard formats support Proprietary
Motherboard sizes support 12.3" x 13.4"
Power Supply
Redundant power supply Yes
Power supply power 860 W
Power supply type AC
Drives
Hot-Swap Yes
Max. drives # 4
3,5" drives support Yes
2,5" drives support Yes