LA25TQC-R609LP
Chassis Supermicro CSE-LA25TQC-R609LP(OEM) 2U 650W Redundant Hot-Swap 8xHDD SATA/SAS
Manufacturer: Supermicro
Part number: LA25TQC-R609LP
Warehouse product ID: 783274
Availability*: PL: NoneNL: 283 pcs. (estimated delivery time from 4 to 10 business days)
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 2U chassis support max. motherboard size - ATX 12" x 10", E-ATX 12" x 13", EE-ATX 13" x 13.68".
Support up to ATX 12"x13" MB with rear 2.5" HDD option installed
2. 8x 3.5"(tool-less) or 2.5"(screw) hot-swap SAS3/SATA drive bay, Optional 2x 3.5" fixed drive bay, Optional rear 2x 2.5" hot-swap drive bay kit
3. 2U 8-Slot 12G Backplane for 8x 3.5" SAS3/SATA HDD/SSD
4. 600W / 650W 1U Redundant Power Supply
5. 7 low-profile expansion slot(s)
6. 3x 80mm heavy duty fan(s) with PWM fan(s) speed control
7. Support Service Tag for system information.
8. OEM Only, MOQ Applies
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
| Manufacturer | Supermicro |
|---|---|
| SKU | CSE-LA25TQC-R609LP(OEM) |
| Basic informations | |
| U size | 2U |
| Expansion slots # | 7 |
| Motherboard formats support | ATX, E-ATX, EE-ATX |
| Motherboard sizes support | 12" x 13", 12" x 10", 13.68" x 13" |
| Power Supply | |
| Redundant power supply | Yes |
| Power supply power | 650 W |
| Power supply type | AC |
| Drives | |
| Hot-Swap | Yes |
| Max. drives # | 8 |
| 3,5" drives support | Yes |
| 2,5" drives support | Yes |