825TQ-R700UV
Chassis Supermicro CSE-825TQ-R700UV 2U 700W Redundant Hot-Swap 8xHDD SATA/SAS
Supermicro
825TQ-R700UV
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Manufacturer: Supermicro
Part number: 825TQ-R700UV
Warehouse product ID: 2005
UPC/EAN: 672042014545
Availability*: On order (estimated delivery time from 10 to 21 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 700 W Redundant Power Supply
2. 8x 3.5" Hot-swap SAS / SATA Drive Bays
3. 2x Internal Fixed HDD Bays (Optional)
4. 1x Slim DVD-ROM Drive
5. Adjustable Air Shroud
6. With Universal I/O (UIO) Card: 3x Full-height, Full-length I/O 3x Low-Profile Expansion Slots
7. Without Universal I/O (UIO) Card: 4x Full-height, Full-length I/O 3x Low-Profile Expansion Slots
8. 1x Serial, 2x USB Front Access I/O
9. Power Switch & 6 LED Indicators
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-825TQ-R700UV
Basic informations
U size 2U
Expansion slots # 7
Motherboard formats support ATX, E-ATX
Motherboard sizes support 12" x 13", 12" x 10", 13.68" x 13"
Power Supply
Redundant power supply Yes
Power supply power 700 W
Power supply type AC
Drives
Hot-Swap Yes
Max. drives # 8
3,5" drives support Yes
2,5" drives support No