815TQ-R500WB
Chassis Supermicro CSE-815TQ-R500WB 1U 500W Redundant Hot-Swap 4xHDD SATA/SAS
Supermicro
815TQ-R500WB
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Manufacturer: Supermicro
Part number: 815TQ-R500WB
Warehouse product ID: 1941
Weight (gross): 16.33 kg
Size of the package (LxWxH): 86cm x 60cm x 22cm
UPC/EAN: 672042105021
HS: 8473 30 20 00
ECCN: EAR99
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 1U chassis, Optimized for WIO (W series) motherboards, Support max. motherboard size: E-ATX 12" x 13"
2. 1x Full-height & Full-length, 1x Full-height & Half-length, 1x Low-profile expansion slot(s)
3. 4x 3.5" Hot-swap SAS/SATA Drive Bays
4. 1x Slim DVD-ROM Drive (optional)
5. Power Switch, Reset, UID Button & LED Indicators
6. 3x 4cm Counter-rotating PWM Fans
7. 500W Redundant High-efficiency Platinum Level(94%+)Power Supply
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-815TQ-R500WB
Basic informations
U size 1U
Expansion slots # 3
Motherboard formats support E-ATX
Motherboard sizes support 12" x 13"
Power Supply
Redundant power supply Yes
Power supply power 500 W
Max. drives # 4
3,5" drives support Yes
2,5" drives support No