TO15-S41-IA01
Server Gigabyte TO15-S41-IA01 • 1OU SATA/M.2 • 2x10GbE
Gigabyte
TO15-S41-IA01
Manufacturer: Gigabyte
Part number: TO15-S41-IA01
Kluczowe cechy / Key features :
1. Immersion Ready Server
2. Supports up to 8 x Single slot Gen5 GPUs
3. Dual 5th/4th Gen Intel® Xeon® Scalable Processors
4. Dual Intel® Xeon® CPU Max Series
5. 8-Channel DDR5 RDIMM, 16 x DIMMs
6. Dual ROM Architecture
7. 2 x 10Gb/s LAN ports via Broadcom® BCM57416
8. 4 x 15mm E1.S NVMe hot-swap bays
9. 2 x M.2 slots with SATA interface (optional)
10. 8 x FHFL PCIe Gen5 x16 slots for GPUs
11. 2 x LP PCIe Gen5 x8 slots
12. 48V DC Bus Bar power solution
Manufacturer Gigabyte
SKU TO15-S41-IA01
Family Overclocking Server
U size 1OU
Motherboard MS43-G21
Chipset SoC
NIC 2x10GbE
Expansion slots # 10
Processor
CPU socket LGA4677
CPU family 4th Gen Intel Xeon Scalable LGA4677
System Memory
Max. memory size support 256 GB
Memory sockets # 16
Max. drives # 4
3,5" drives support No
2,5" drives support No