TO15-S41-IA01
Server Gigabyte TO15-S41-IA01 • 1OU SATA/M.2 • 2x10GbE
Manufacturer: Gigabyte
Part number: TO15-S41-IA01
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. Immersion Ready Server
2. Supports up to 8 x Single slot Gen5 GPUs
3. Dual 5th/4th Gen Intel® Xeon® Scalable Processors
4. Dual Intel® Xeon® CPU Max Series
5. 8-Channel DDR5 RDIMM, 16 x DIMMs
6. Dual ROM Architecture
7. 2 x 10Gb/s LAN ports via Broadcom® BCM57416
8. 4 x 15mm E1.S NVMe hot-swap bays
9. 2 x M.2 slots with SATA interface (optional)
10. 8 x FHFL PCIe Gen5 x16 slots for GPUs
11. 2 x LP PCIe Gen5 x8 slots
12. 48V DC Bus Bar power solution
| SKU | TO15-S41-IA01 | ||||||||
| U size | 1OU | ||||||||
| Motherboard | MS43-G21 | ||||||||
| Chipset | SoC | ||||||||
| NIC | 2x10GbE | ||||||||
| Expansion slots # | 10 | ||||||||
| Processor | |||||||||
| CPU socket | LGA4677 | ||||||||
| CPU family | 4th Gen Intel Xeon Scalable LGA4677 | ||||||||
| CPU builtin | No | ||||||||
| CPU # | 2 | ||||||||
| System Memory | |||||||||
| Max. memory size support | 256 GB | ||||||||
| Memory sockets # | 16 | ||||||||
| Max. drives # | 4 | ||||||||
| 3,5" drives support | No | ||||||||
| 2,5" drives support | No | ||||||||