745TQ-1200B
Chassis Supermicro CSE-745TQ-1200B 4U 1000W Hot-Swap 8xHDD SATA/SAS
Manufacturer: Supermicro
Part number: 745TQ-1200B
Warehouse product ID: 1763
UPC/EAN: 672042068173
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features ;
1. 1200W Gold Level high efficiency Power Supply (93%)
2. 8x 3.5" SAS/SATA Hot-swap Drive Bays
3. GPU Support with 4x 6-pin / 8-pin power connectors
4. Adjustable Air Shroud for Various
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
| Manufacturer | Supermicro |
|---|---|
| SKU | CSE-745TQ-1200B |
| Basic informations | |
| U size | 4U |
| Expansion slots # | 7 |
| Motherboard formats support | ATX, E-ATX |
| Motherboard sizes support | 13.68" x 13" |
| Power Supply | |
| Redundant power supply | No |
| Power supply power | 1000 W |
| Power supply type | AC |
| Drives | |
| Hot-Swap | Yes |
| Max. drives # | 8 |
| 3,5" drives support | Yes |
| 2,5" drives support | No |