CSE-826BAC12-R802LPB
Chassis Supermicro CSE-826BAC12-R802LPB 2U 800W Redundant Hot-Swap 12xHDD SATA/SAS
Supermicro
CSE-826BAC12-R802LPB
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Manufacturer: Supermicro
Part number: CSE-826BAC12-R802LPB
Warehouse product ID: 933863
HS: 8473 30 20 00
ECCN: ear99
Availability*: PL: NoneNL: 89 pcs. (estimated delivery time from 4 to 10 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 800W high-efficiency AC-DC Redundant power supplies
2. Direct attached Storage Rackmount chassis
3. Support 12x SAS3/SATA3/NVMe4 storage devices
4. 3 high-performance fans with adjustable air shroud
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-826BAC12-R802LPB
Basic informations
U size 2U
Expansion slots # 7
Motherboard formats support ATX, E-ATX, EE-ATX
Motherboard sizes support 12" x 13", 12" x 10", 13.68" x 13"
Power Supply
Redundant power supply Yes
Power supply power 800 W
Power supply type AC
Drives
Hot-Swap Yes
Max. drives # 12
3,5" drives support Yes
2,5" drives support Yes